ALE Race Malina
Dla WeganNIEDla WegetarianTAKBezglutenoweTAKNaturalne Aromaty i BarwnikiTAKDla DiabetykówTAKGMO FreeTAK

ALE Race Malina

Producent: ALE Energy
Bezglutenowe: TAK
Dla Diabetyków: TAK
Dla Wegan: NIE
Dla Wegetarian: TAK
GMO Free: TAK
Naturalne Aromaty i Barwniki: TAK
status_icon
Produkt niedostępny
48.99 / 1szt.
brutto
dostawa od 9,00 zł
cennik dostaw
Out Of Stock
dodaj do obserwowanych
Informacje o produkcie

Izotoniczny napój węglowodanowy nowej generacji.
Nowoczesna formuła, łagodny smak i farmaceutyczna jakość zapewniają efektywne wspomaganie organizmu podczas wysiłku fizycznego.

OPIS

ALE Race to nowej generacji izotoniczny napój węglowodanowy w proszku wzbogacony w kluczowe elektrolity. ALE Race dostarcza wysokiej jakości mieszankę węglowodanów o różnym mechanizmie wchłaniania stworzoną w oparciu o najnowsze badania naukowe oraz doświadczenia wyczynowych sportowców z różnych dyscyplin sportowych.

Wysiłek o wysokiej intensywności wymaga skutecznego nawadniania z jednoczesnym uzupełnianiem składników energetycznych oraz utraconych soli mineralnych. Badania z ostatnich wykazały, iż zapotrzebowanie organizmu na węglowodany dostarczane podczas wysiłku fizycznego może sięgać nawet 90-100g/godzinę w zależności od jego intensywności oraz rodzaju. Ponadto, podczas wysiłku fizycznego wraz z potem dochodzi do ubytku znacznej ilości soli mineralnych. W każdym litrze potu możemy tracić nawet
20-80mmoli sodu (0,46-1,84g), 4-8mmoli potasu (156-312mg), 0,1-1,5mmola magnezu
(2-36mg) oraz 0,1-3mmoli wapnia (4-120mg). Oznacza to, iż spożywany podczas wysiłku napój powinien poza źródłem energii dostarczać odpowiednią ilość elektrolitów skutecznie uzupełniające ich straty powstające podczas treningu czy zawodów.

ALE Race zawiera optymalną ilość elektrolitów, gdyż każda porcja dostarcza 460mg sodu, 320mg potasu, 120mg wapnia oraz 40mg magnezu, a więc dokładnie tyle, ile organizm może tracić elektrolitów z każdym litrem potu. Regularne spożywanie ALE Race podczas wysiłku obniża ryzyko odwodnienia i związanego z nim spadku wydolności organizmu.

Badania z zakresu żywienia sportowców wykazały również, iż najskuteczniejszą formą dostarczania węglowodanów do pracujących mięśni jest zastosowanie kilku rodzajów węglowodanów wykorzystujących różne rodzaje transporterów w jelitach. Glukoza i jej polimery (maltodekstryny) wchłaniają się w jelicie poprzez zależny od sodu transporter SGLT1 (Sodium Dependend Glucose Transporter-1), który przy większej węglowodanów ulega „wysyceniu”, a tym samym węglowodany nie są wchłaniane z jelita powodując dyskomfort. Fruktoza wchłania się wykorzystując inny, niezależny od sodu transporter jelitowy GLUT-5. Najwyższą skuteczność uzyskuje się poprzez zastosowanie mieszanki węglowodanów, w której ilość glukozy i jej polimerów będzie dwukrotnie wyższa niż zawartość fruktozy. Mieszanki takie charakteryzują się najwyższym wykorzystaniem węglowodanów przez organizm, a tym samym oszczędzają własne zapasy glikogenu mięśniowego.

ALE Race dostarcza w każdej porcji 30g optymalnej mieszaniny węglowodanów charakteryzujących się dwukrotnie wyższą zawartością glukozy i maltodekstryny w stosunku do glukozy. Dzięki zawartości polimerów glukozy oraz fruktozy, ALE Race szybko opróżnia żołądek zmniejszając ryzyko pojawienia się problemów żołądkowo-jelitowych, nawet podczas spożycia ilości napojów podczas długotrwałego i intensywnego wysiłku fizycznego.

ALE Race to unikalne połączenie jakości i smaku. ALE Race nie zostawia uczucia słodkości i lepkości w ustach, dzięki czemu spożycie kilku porcji napoju podczas długich treningów czy zawodów nie powoduje uczucia dyskomfortu umożliwiając kontynuowanie intensywnego wysiłku fizycznego.

ALE Race może być wykorzystywany we wszystkich rodzajach wysiłku fizycznego związanych z intensywną pracą mięśniową. Poza powszechnym wykorzystaniem ALE Race w sportach wytrzymałościowych, doskonale sprawdza się również w sportach drużynowych, czy rożnego rodzaju sportach indywidualnych. Ponadto, ALE Race może być wykorzystany nie tylko podczas wysiłku fizycznego, ale również w trakcie przygotowań do intensywnych treningów lub zawodów, jak również w celu regeneracji zasobów energetycznych po jego zakończeniu.

ALE Race to również farmaceutyczna jakość. Napój nie zawiera konserwantów i został stworzony w oparciu o naturalne aromaty. W produkcji ALE Race wykorzystywane są surowce najwyższej jakości, a sama produkcja odbywa się w fabryce farmaceutycznej działającej w oparciu o najwyższe standardy GMP, dzięki czemu napój spełnia kryteria jakościowe stawiane preparatom farmaceutycznym. ALE Race może być wykorzystywany przez wegetarian i wegan, gdyż surowce wykorzystane w produkcji nie są pochodzenia zwierzęcego.

ALE Race stanowi także wygodną i skuteczną formę nawadniania organizmu z jednoczesnym uzupełnieniem strat elektrolitów, do których doszło w wyniku przebiegu różnego rodzaju schorzeń, takich jak wymioty, biegunka, czy też odwodnienie. ALE Race, jako napój energetyczny może być również wykorzystywany w okresie rekonwalescencji po różnego rodzaju urazach czy zabiegach, w którym to wzrasta zapotrzebowanie energetyczne organizmu.

 

Tabela wartości odżywczej

Wartość odżywcza

1 porcja

 

100 g

Wartość energetyczna [kJ/kcal]

502/120

1414/338

Węglowodany [g]

30,0

84,5

w tym cukry [g]

15,0

42,2

Białko [g]

0,0

0,0

Tłuszcze [g]

0,0

0,0

w tym nasycone [g]

0,0

0,0

Błonnik [g]

0,0

0,0

Sód [g]

0,46

1,30

Potas [mg]

320 (16%*)

901 (45%*)

Wapń [mg]

120 (15%*)

338 (42%)

*% Zalecanego Dziennego Spożycia

1 porcja dostarcza 3 wymienniki węglowodanowe

 

SKŁAD

ALE Race Czerwone jabłko składniki:

Maltodekstryna, fruktoza, glukoza, cytrynian sodu, kwas cytrynowy (regulator kwasowości), cytrynian potasu, naturalny aromat czerwonego jabłka, chlorek magnezu, chlorek wapnia, betaina (barwnik), sukraloza (substancja słodząca), beta-karoten (barwnik).

 

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

Płyny ustrojowe organizmu charakteryzują się tzw. osmolalnością tj. stężeniem substancji osmotycznie czynnych odpowiedzialnych m.in. za prawidłowe nawodnienie organizmu. Do substancji tych należą przede wszystkim węglowodany oraz sód. Osmolalność krwi wynosi ok. 300mOsm/kg H2O. Za napoje tzw. izotoniczne tj. posiadające zbliżoną osmolalność do krwi uznaje się napoje o osmolalności mieszczącej się z zakresie 280-320mOsm/kg H2O. Napoje o niższym stężeniu substancji osmotycznie czynnych będą napojami hipotonicznymi, a napoje o wyższym stężeniu napojami hipertonicznymi.

Celem stosowania napojów hipotonicznych jest przede wszystkim nawadnianie organizmu (dostarczają płyn, ale nie dostarczają odpowiedniej ilości składników osmotycznie czynnych), podczas gdy cechą napojów izotonicznych jest jednoczesne nawadnianie i dostarczenie składników energetycznych. Napoje hipotoniczne lepiej nawadniają, podczas gdy napoje izotoniczne lepiej wspomagają energetycznie organizm. Celem napojów hipertonicznych jest przede wszystkim uzupełnienie zapasów energetycznych organizmu zarówno przed jak i po zakończonym wysiłku fizycznym.

ALE Race umożliwia uzyskanie różnego rodzaju napojów w zależności od zastosowanego stężenia. Wystarczy rozpuścić 1 miarkę napoju w większej lub mniejszej ilości wody, aby uzyskać napój hipo-, izo- lub hipertoniczny. W przypadku lekkich treningów, zwłaszcza w gorącym klimacie, kiedy priorytetem jest nawodnienie organizmu, zaleca się przygotowanie napoju hipotonicznego. Podczas treningów o średniej lub wysokiej intensywności zaleca się przygotowanie napoju izotonicznego. W okresie przygotowania do intensywnego treningu lub zawodów oraz bezpośrednio po ich zakończeniu zaleca się przygotowanie napoju hipertonicznego lub izotonicznego.

W celu uzyskania napoju hipotonicznego (220-230 mOsm/kg H2O) 1 miarkę napoju rozpuścić w 800 - 1000ml wody. Mieszać w bidonie lub shakerze przez 20-30 sekund do całkowitego rozpuszczenia. Spożywać 1 porcję napoju na każde 30-60min wysiłku w zależności od strat potu.

W celu uzyskania napoju izotonicznego (300-315mOsm/kg H2O) 1 miarkę napoju rozpuścić w 650ml wody. Mieszać w bidonie lub shakerze przez 20-30 sekund do całkowitego rozpuszczenia. Spożywać 1 porcję napoju na każde 30-60min wysiłku w zależności od strat potu lub 1-2 porcje bezpośrednio po jego zakończeniu.

W celu uzyskania napoju hipertonicznego (510-520 mOsm/kg H2O) 1 miarkę napoju rozpuścić w 500ml wody. Mieszać w bidonie lub shakerze przez 20-30 sekund do całkowitego rozpuszczenia. Spożywać 1 porcję napoju co kilka godzin podczas przygotowania do wysiłku fizycznego lub 1-2 porcje bezpośrednio po jego zakończeniu.

 

DAWKOWANIE

Sporty wytrzymałościowe (bieganie, kolarstwo, triathlon, pływanie, bieganie na nartach, wioślarstwo, kajakarstwo, łyżwiarstwo szybkie):

Spożywać 1 porcję napoju izotonicznego lub hipotonicznego podczas każdych 30-60 minut wysiłku.

Inne aktywności wytrzymałościowe (Rajdy Adventure Racing, wycieczki piesze, wycieczki górskie, biegi ultra):

Spożywać 1 porcję napoju izotonicznego lub hipotonicznego podczas każdych 60-90 minut wysiłku.

Sporty drużynowe (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, hokej, hokej na trawie, rugby, waterpolo):

Spożywać 1 porcję napoju izotonicznego lub hipotonicznego podczas każdych 45-60 minut wysiłku.

Sporty indywidualne (tenis, tenis stołowy, squash, badminton, szermierka)

Spożywać 1 porcję napoju izotonicznego lub hipotonicznego podczas każdych 45-60 minut wysiłku.

Fitness (aerobik, aguaaerobik, aquajogging, gimnastyka, crossfit)

Spożywać 1 porcję napoju izotonicznego lub hipotonicznego podczas każdych 45-60 minut wysiłku.

Sporty siłowo-szybkościowe (trening siłowy, skoki, rzuty, biegi sprinterskie)

Spożywać 1 porcję napoju izotonicznego lub hipotonicznego podczas każdych 45-60 minut wysiłku.

Sporty walki (boks, kickboxing, taekwondo, karate, zapasy, judo, jujitsu)

Spożywać 1 porcję napoju izotonicznego lub hipotonicznego podczas każdych 45-60 minut wysiłku.

Sporty zimowe i wodne (narciarstwo zjazdowe, surfing, windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo):

Spożywać 1 porcję napoju izotonicznego lub hipotonicznego podczas każdych 60-90 minut wysiłku.

Przygotowanie do intensywnego wysiłku fizycznego i zawodów sportowych:

Spożywać 2-4 porcji napoju izotonicznego lub hipertonicznego w ciągu dnia. Przygotowanie należy rozpocząć 2-3 dni przed planowanym intensywnym treningiem lub zawodami.

Regeneracja po intensywnym wysiłku fizycznym lub zawodach sportowych:

Spożywać 1-2 porcje napoju izotonicznego lub hipertonicznego bezpośrednio po zakończeniu wysiłku i w razie zapotrzebowania kontynuować nawadnianie co 60-90 minut kolejnymi porcjami napoju.

Inne:

Biegunki, wymioty:

Spożywać 1 porcję napoju izotonicznego lub hipertonicznego co 1-3 godzin w zależności od zapotrzebowania i stanu odwodnienia.

Odwodnienie:

Spożywać 1 porcję napoju izotonicznego lub hipertonicznego co 1-3 godzin w zależności od zapotrzebowania. I stanu odwodnienia.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
$(function(){ $('#projector_stosowanie').addClass('cm'); })
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel